איטום קירות חיצוניים

איטום קירות בניין

איטום מעטפת בניין

מתי יש צורך בביצוע איטום קירות חיצוניים? הבעיה מתחילה כאשר אחד הדיירים בבניין מגלה לפתע שאחד הקירות בתוך הבית שלו ספוג במים וזה קורה בדרך כלל לאחר הגשם הראשון בחורף או אחרי גשם חזק מאוד. לאחר בדיקה קצרה מגלה אותו דייר שהבעיה היא איכות האיטומים או איכות החומרים של הקירות החיצוניים וזה יכול לנבוע מכמה סיבות כגון סדקים שהופיעו לפתע על הקיר החיצוני. המרווחים בין הפלטות לא אטומים היטב, איטומים שלא החזיקו מעמד היטב לאורך השנים או איכות חומרים ירודה שפגעה בכושר האיטום.

סדקים שנגרמו לקירות הבניין נובעים מכמה סיבות כגון תזוזות של המבנה בזמן הבניה, תזוזות הקרקע במהלך השנים, חוסר התאמה בין חיבורי הקירות, שקיעה זעירה של יסודות הבניין, קרקע לא יציבה וכ"ו.

איטום קירות חיצוניים כתוצאה מסדקים קטנים בקירות הבניין ייעשה בשני שלבים כאשר בשלב הראשון אנו נאטום את הסדקים שנוצרו בקיר בחומר איטום אקרילי או פוליאוריטני לפי סוג החומר וגודל הסדק ובשלב השני אנו נצפה את הקיר כולו בחומר אטימה עמיד דוחה מים כגון סילוקסן או פוליסילוקסן. כיום ישנם חומרים חדישים יותר מסוג ננו שהינם בגודל זעיר מאוד שנצמדים לחריצים הקטנים ביותר ואוטמים אותם לאורך שנים. 

איטום קירות חיצוניים כתוצאה מחריצים רחבים או תזוזה של שני קירות ייעשה בכמה שלבים: הרחבת הסדק הקיים באמצעות דיסק חשמלי וניקוי האבק שנוצר, החדרת חומר מסוג סיקה פריימר, ביצוע איטום באמצעות החומר סיקפלקס ולבסוף צביעה בחומר גמיש ועמיד כנגד רטיבות.

אמנם זה נראה פשוט למדי ומפורט בצורה כזו שכל אחד יכול לעשות בעצמו אולם איטום קירות חיצוניים דורש מומחיות וניסיון כדי שהתיקון יחזיק מעמד לאורך שנים.

איטום קירות חיצוניים

חברת קל כנשר מבצעת את כל סוגי התיקונים הנדרשים כדי לאטום את המבנה לחלוטין מפני חדירת מי גשמים לצדו הפנימי. אנו עובדים עם מיטב החומרים והטכנולוגיות הקיימות בשוק ומלווים על ידי מהנדס צמוד בכל ביצוע של פרוייקט גדול. עבודות איטום מבוצעות בדרך כלל למבנים גדולים או בניינים אולם אנו יודעים לתת שרות איכותי גם לבעלי דירות שחווים חדירת מי גשמים אל תוך דירתם.

אנו מספקים גם שרותים נוספים לתיקוני מעטפת הבניין כגון תיקון אריחים בגובה וגם שירותי הרחקת יונים.

איטום קירות חיצוניים

חזרה לעמוד הבית